STRONA GŁÓWNA         O NAS         OFERTA         KONTAKT         OFERTA - CENNIK         Mapa strony    
elektryk.pila.pl  >>  Oferta  >>  Monitoring GSM

Monitoring GSM

Monitoring GSM (moduł GSM to telefon komórkowy w specjalnej obudowie) staje się podstawowym elementem systemów sygnalizacji włamania, napadu oraz pożaru. Tego typu moduły kierowane są zarówno do stacji monitorujących jak i do indywidualnych użytkowników. W przypadku indywidualnych użytkowników moduł GSM pozwala na zminimalizowanie kosztów poprzez rezygnację z usług firmy monitorującej na rzecz własnego komunikatora. Komunikacja taka polega na wysyłaniu informacji przez system o stanie zabezpieczenia na określony numer telefonu. Jedyne co musimy zrobić to doładowywać kartę GSM lub wykupić odpowiedni abonament. Koszt utrzymania karty jest mniejszy niż 5 zł na miesiąc.

Poniżej zostały przedstawione wybrane rodzaje modułów komunikacyjnych GSM.

 Moduł podstawowy

Modele tego typu mogą działać osobno lub współpracować ze sterownikiem alarmowym. Urządzenie wysyła informacje o systemie lub o zdarzeniu do stacji monitoringu lub na wybrany numer telefonu. Oprócz funkcji powiadamiania umożliwają sterowanie urządzeniami za pomocą wiadomości SMS.

 Moduły GSM: 1. GPRS-T1, 2. GPRS-T2, 3. GSM-LT-1, 4. GSM-LT-2, źródło:Satel.

 Moduł GSM z funkcją alarmu

Jest to rozszerzenie modułu podstawowego. Moduł ten może realizować funkcję centrali alarmowej bez podłączenia do sterownika. Oprócz funckji powiadamiania możliwe jest podłączenie zarówno czujników przewodowych, bezprzewodowych oraz pilotów bezprzewodowych a nawet podsłuch przez wbudowany mikrofon. Atutem tego typu urządzenia jest jego stosunkowo niska cena.

 Moduł GSM zintegrowany z centralą alarmową - Micra, źródło:Satel.

 Moduł GSM zintegrowany z centralą alarmową

Są to urządzenia o największych możliwościach (najlepsze urządzenie na rynku w stosunkowo niskiej cenie). Programując moduł GSM jesteśmy w stanie:

  • sterować dowolnym wyjściem (ponad 100 wyjść), np. do sterowania gniazdkiem elektrycznym gdy jesteśmy na urlopie - wyłączenie/włączenie światła w domu,
  • informowanie o wielu sytuacjach takich jak: alarm, naruszone wejście (np. czujnik temperatury), rozbrojenie/uzbrojenie systemu, i wiele innych informacji,

Cena modułu GSM zintegrowanego z centralą alarmową jest porównywalna do ceny kupionego osobno modułu oraz sterownika, natomiast możliwości są wielokrotnie większe. Centrala tego typu realizuje funkcje automatyki domu.

 Centrala Integra 128 Wrl z wbudowanym GSM, źródło:Satel.

STRONA GŁÓWNA