STRONA GŁÓWNA         O NAS         OFERTA         KONTAKT         OFERTA - CENNIK         Mapa strony    
elektryk.pila.pl  >>  Oferta  >>  Kontrola dostępu

Kontrola dostępu, domofony, wideodomofony

Kontrola dostępu pozwala na zabezpieczenie przed wejściem do danego pomieszczenia osób nieuprawnionych. Podstawowe funkcje kontroli przydatne są również w małych obiektach, w tym mieszkalnych. Poniżej zostaną przedstawione rodzaje systemów kontroli, zróżnicowane głównie pod względem kosztów montażu.

 Wersja minimalna

średniej klasy centrale alarmowe mogą pełnić funkcję kontroli dostępu lub posiadają dodatkowo taką opcję. Dla obiektów z kilkoma użytkownika wystarczające wydają się klawiatury systemów alarmowych, wyposażone w czytniki kart zbliżeniowych. Pozwalają również na odczyt sekwencji zdarzeń.

 Klawiatura INT-KLCDR z czytnikiem kart zbliżeniowych, źródło:Satel.

 Wersja średnia

W sytuacji gdy obiekt składa się z kliku pomieszczeń i dla każdego z pomieszczeń wymagana jest osobna kontrola, wówczas należy wersję mini wyposażyć o dodatkowe czytniki. Czytnik po wpisaniu hasła lub odczytaniu karty steruje elektromagnesem (stosowanym w domofonach).

 INT-SCR - klawiatura+czytnik+sterownik ryglem, źródło:Satel.

 Wersja rozbudowana

Kontrola w obiektach o dużej ilości użytkowników powiązana jest z kontrolą czasu pracy, do tego typu funkcji wymagane są urządzenia dedykowane wyłącznie do kontroli dostępu. Zasada działania jest zbliżona do systemu przedstawionego w wersji średniej.

 1. Klawiatura - ACCO-KLCDR, 2. Czytnik kart - CZ-EMM4, 3. Czytnik kart - CZ-EMM2, 4. Karta zbliżeniowa - KT-STD-1, źródło:Satel.

STRONA GŁÓWNA